Devlet Planlama Örgütü için geliştirdiğimiz yazılımın bazı özellikleri

1. DPÖ’nün her türlü anketi kendisinin yaratabileceği, istediği kadar soru ve cevap ekleyip çıkarabileceği, ileriye dönük çıkabilecek anket yazılımı ihtiyaçlarını geliştireceğimiz tek bir yazılım ile karşılayabileceği ‘core’ anket yazılımı hazırlanmıştır. Bu  yazılım parametrik olup yazılımın kaynak kodlarıyla oynanmadan istenilen şekilde, türde ve kontrolde anket yaratılabilir. Bu yazılımla Sadece ‘İşyeri Sayımı’ için değil her türlü ihtiyaca göre anket hazırlanabilecektir. Örnek ‘Nüfus Sayımı, Konut Sayımı vb. gibi.

2. Yazılımın anket hazırlama bölümü kullanıcı dostu, her seviyedeki kullanıcının kolaylıkla istediği şekilde anket hazırlayabileceği şekildedir.

3. Özel yönlendirmeler (Ör: 2. soruda b şıkkı işaretlenirse direkt 5. soruya geç gibi) JavaScript kodlarıyla oynanarak yapılmakta olup, her farklı yönlendirme ekleme yada çıkarmada programı yeniden derlemek (compile) etmek gerekmemektedir. Bu şekilde programı yeniden derlemenize (compile) gerek kalmadan istediğiniz yönlendirmeleri dilediğiniz ankete ekleyip çıkarabilmektesiniz.

 

Yazılımdan Seçilmiş Ekran Görüntüleri